Snažím se myslet pozitivně a neklást sama sobě bariéry na cestě za úspěchem. Inspiruji se v knihách, které se tímto tématem zabývají. Některé informace se mnou rezonují a jiné ne. Řekla jsem si, že vyzkouším pozitivní myšlení a objednávkový systém v praxi a prostě si objednám rozhovor s člověkem, jehož knihy ráda čtu. Objednávka byla k mé velké radosti dodána v krátkém čase, a tak si právě teď můžete přečíst rozhovor s jedním z nejslavnějších motivačních speakrů na světě. Seznamte se – Dr. Joe Vitale.

Exkluzivní rozhovor: Můžete mít vše, po čem toužíte, říká Joe Vitale

Joe Vitale je motivační speaker, kouč, autor desítek knih a výukových programů, a také hudebník. Mohli jste se s ním setkat v knize a na DVD The Secret – u nás uvedených pod názvem Tajemství. Dále v Čechách vyšly jeho velmi úspěšné knihy Klíč, Síla přitažlivosti, Návod na šťastný život, Svět bez hranic atd. Joe má za sebou několik těžkých let, takže se dokáže velmi dobře naladit na pocity a strachy nás ostatních, kteří se snažíme změnit svůj život. Ví, kde jsme a kam se toužíme dostat - ať už se jedná o spokojený partnerský život, zdraví nebo kariéru.

Moje první otázka tedy logicky směřovala k jeho začátkům….
KBON: Díky Joe, že sis na nás udělal čas. Nejspíš se to k tobě ještě nedostalo,  ale tvé knihy jsou i v Čechách velmi úspěšné. Mnozí tě znají z i filmu Tajemství. Dozvěděla jsem se a ty sám jsi o tom také  několikrát hovořil, že jsi byl minulosti bezdomovec.  Teď ale máš úžasný a plný život, o kterém lidé většinou sní. Je mi jasné, že se to nestalo přes noc, ale zajímalo by mě, co bylo  „TO“, co ti změnilo život. Bylo to setkání s jiným člověkem, kniha nebo tvůj vnitřní hlas?
JOE: Tuhle otázku mi lidé často pokládají a já jim odpovídám, že VŠECHNO. Dělal jsem VŠECHNO. Četl jsem knihy, poslouchal audia, navštěvoval semináře, prostě snažil jsem se na sobě pracovat. Často jsem i neuspěl, ale poučil jsem se z toho, pokoušel  se zlepšit a pokračovat krok za krokem dál. Ano, musel jsem dělat tohle všechno, abych se stal úspěšným. Nebyla to jen jedna myšlenka. Jednou z knih, která mě na mé cestě inspirovala, byla od Claude Bristola „The Magic of Believing. Hlavně jsem se ale snažil poslouchat sám sebe a dělat to, co mi v dané chvíli přišlo jako nejlepší.

KBON: Čím jsi chtěl být jako malý kluk? Pamatuješ si to?
JOE: Ano, pamatuju. Chtěl jsem se stát kouzelníkem a dělat neskutečná kouzla, která by přiváděla lidi v úžas. Jako Harry Houdini. Později jsem přemýšlel o tom, že budu slavným baseballovým hráčem, jako byl Babe Ruth. Díky své velké lásce ke knihám jsem měl ještě jedno přání - stát se spisovatelem. A tohle mi, myslím, vyšlo celkem dobře.

KBON: Film Tajemství byl nejen pro lidi v Čechách, jakýmsi pomyslným můstkem pro seznámení se Zákonem Přitažlivosti. (Naše myšlenky vytvářejí naši realitu) Zaujalo mě to, a tak jsem ho začala praktikovat. Najednou jsem se ale bála svých myšlenek, protože jsem je neměla pod kontrolou. Tajemství jsem spíše vnímala jako úvod do celé této filozofie  a měla pocit, že nějaký důležitý krok chybí. (Nemohla jsem totiž uvěřit tomu, že budu sedět doma v obýváku a budu si vizualizovat, jak mám nový Mercedes a on se zničehonic objeví druhý den před domem). Začala jsem tedy hledat další informace. Zjistila jsem, že jen vizualizace nestačí, musíme také jednat. Kdybys mohl vybrat tři věci, které bychom měli dělat, abychom mohli žít život, po kterém toužíme, které by to byly?
JOE: To je dost obsáhlá otázka. Souhlasím s tím, že Tajemství a podobné knihy jsou pouze  seznámením se Zákonem přitažlivosti. Je toho tolik, co je důležité vědět... Dal jsem dohromady kurzy jako je Missing Secret nebo Miracles Coaching program, věnující se jen tomuto tématu, které pomáhají lidem porozumět Zákonu přitažlivosti a naučit se s ním pracovat. Kdybych ale měl vybrat tři věci, byly by to tyto:
1.    Ujasněte si svůj záměr. Co chcete, po čem toužíte?
2.    Uvolněte se. Když náhodou přijdou negativní myšlenky, nestresujte se. Nechte je odplynout, neživte je svými strachy.
3.    Jednejte. Výsledky jsou totiž společnou prací vaší a Univerza, které jedná prostřednictvím ostatních lidi a situací.

 


Další články